fbpx

Domy inteligentne Łódź

W nowoczesnym budownictwie coraz bardziej liczą się innowacyjne rozwiązania. Technologia umożliwia dziś zastosowanie systemów, które w dużym stopniu ułatwiają zarządzanie ogrzewaniem, oświetleniem, instalacją wodno-kanalizacyjną, sprzętem RTV oraz wieloma innymi. Domy inteligentne powstają z myślą o łatwym sterowaniu nieruchomości za pomocą pilota lub innego kontrolera. Zwiększa to komfort użytkowania powierzchni mieszkalnych.

Automatyzacja sprawia, że właściciel inteligentnego domu w Łodzi za pomocą jednego kliknięcia jest w stanie sterować m.in:

  • bramą,
  • oświetleniem,
  • roletami zewnętrznymi,
  • elektroniką (RTV, AGD),
  • instalacją grzewczą,
  • systemem ochrony,
  • nawodnieniem ogrodu.

Bez względu na lokalizację nieruchomości, koncepcja inteligentnego domu to komfort na najwyższym poziomie. Co ważne, z roku na rok systemy stają się coraz tańsze i tym samym dostępniejsze dla szerszego grona odbiorców. Sercem takiego rozwiązania jest centrala, za pomocą której można zarządzać poszczególnymi komponentami. Do komunikacji wykorzystuje się najczęściej technologię Bluetooth lub Wi-Fi. Dużym plusem jest to, że monitorowanie ma miejsce z poziomu smartfona, tabletu lub laptopa, czyli urządzeń, które można mieć cały czas przy sobie, również poza domem. Należy pamiętać także o tym, że wdrożenie inteligentnej struktury obsługi nieruchomości pozwala na duże oszczędności finansowe. Dostosowanie funkcjonalności sprzętów i oświetlenia do potrzeb domowników redukuje wielkość rachunków za energię elektryczną.

Fibaro Łódź

Decydując się na wybór domu inteligentnego FIBARO w Łodzi, możesz bez większego problemu zaplanować cały swój dzień, od pobudki, aż po nocny sen. System programuje się w taki sposób, aby o określonej godzinie powoli otwierały się zewnętrzne rolety, wpuszczając do wnętrza poranne światło. W tym samym czasie ekspres przygotuje ulubioną kawę, która pobudza na resztę dnia. Wychodząc do pracy, można zabezpieczyć swój dom przed ewentualnymi włamaniami za pomocą jednego przycisku. Specjalne czujniki wysyłają informację na smartfona, gdy wykryją dym, ulatniający się gaz lub nadmiar wody wydobywający się z kranu, co pozwoli na szybką reakcję. To tylko część udogodnień, które oferują domy inteligentne. Wybór poszczególnych opcji dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Ich obsługa jest dziecinne prosta.

Rozwiązanie tego typu to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale również szybszy i łatwiejszy dostęp do rozrywki. W kilka sekund można uruchomić kino domowe lub zestaw audio. Domownicy zyskują możliwość ustawienia optymalnej temperatury powietrza. Układ taki jest nie tylko bardzo intuicyjny i nowoczesny, ale także przyjazny dla środowiska.

Trend na dom inteligentny jest widoczny szczególnie na przedmieściach dużych miast. W Łodzi coraz większa liczba wolnostojących nieruchomości jedno- lub wielorodzinnych działa na podstawie innowacyjnych systemów technologicznych. W związku z tym inwestycja w nie jest bardzo dobrym pomysłem.

Masz pytania?

Wyślij formularz
i skorzystaj z Promocji