fbpx

Rozwiązania inteligentnego domu to coraz szerzej dostępne systemy, odciążające domowników w niektórych czynnościach. Umożliwiają one sterowanie konkretnymi elementami mieszkania zdalnie, czasem nawet będąc daleko poza miejscem zamieszkania. Czy jednak systemy domu inteligentnego są potrzebne? Czy to tak oszczędne, jak twierdzą ci ich posiadacze? W co też warto zainwestować? Jeśli zastanawiałeś się nad rozwiązaniami nowoczesnej technologii dla swojego mieszkania – zachęcamy do lektury. Dowiesz się m.in., dlaczego warto je wybrać i jak sterować tymi systemami.

Po co mi smart dom?

Niewykluczone, że masz tylko garść informacji na temat tego, czym są domy inteligentne i teraz chcesz się dowiedzieć, czy w ogóle jest sens w to inwestować. Jakie korzyści niosą ze sobą takie systemy? Wśród nich można wymienić m.in. zwiększenie bezpieczeństwo mienia. Wyobraź sobie, że wychodziłeś w pośpiechu z mieszkania i nie pamiętasz, czy odłączyłeś żelazko. W normalnej sytuacji, gdy nie masz smart domu, musisz wrócić do niego, ryzykując np., że się spóźnisz na spotkanie czy do pracy. Mając nowoczesny system smart home, łatwo sprawdzisz przez aplikację, czy wyłączyłeś je z gniazdka, a jeśli nie – zrobisz to zdalnie.

Mało? Przypuśćmy, że wyjechałeś na wakacje. Normalnie raczej nikt się w takim czasie nie zastanawia, czy jego dom zostanie wzięty na celownik przez włamywaczy. A niestety – czasem się tak zdarza. Bezpieczeństwo w inteligentnych domach jest bardzo ważne, a dzięki systemom powiadamiania dostaniesz notyfikację o nietypowym zdarzeniu, wykrytym np. przez czujnik ruchu. To pozwoli Ci szybko zareagować i np. zgłosić włamanie odpowiednim służbom.

Czy smart home się rzeczywiście opłaca?

Kwestie bezpieczeństwa jednak to tylko jeden z wielu atutów, jakie mają smart domy. Równie interesująca jest m.in. inteligentna instalacja elektryczna. Jej cena, jak i oszczędności, jakie generuje, sprawiają, że to wyjątkowo intratne rozwiązanie. Czemu?

Podobnie jak z żelazkiem – możesz kontrolować działanie wszystkich innych urządzeń, znajdujących się w Twoim mieszkaniu. Dzięki temu pod swoją nieobecność wyłączysz m.in. te, które nie muszą działać. Z drugiej strony oszczędność zapewnią też rozwiązania przeznaczone do systemów ogrzewania. Zdalne zmniejszanie i zwiększanie temperatury w domu? Automatyczne skręcanie kaloryferów, gdy otwierasz okna? Ogrzewanie strefowe? To tylko część z nich! Szacuje się, że dzięki systemom inteligentnego domu można obniżyć rachunki nawet o 35%!

cena smart home fibaro

Które produkty smart warto mieć w domu?

Jest wiele rozwiązań smart, jakie warto zaprosić do swojego mieszkania. Począwszy od robotów sprzątających, po urządzenia sterujące światłem. W co zdecydowanie warto zainwestować?

Nowoczesne rozwiązania dla Twojego domu

Absolutny must have dla oszczędnych stanowią smart plugi. Można je włączać i wyłączać wedle potrzeb, np. gdy któreś urządzenie nie musi działać pod nieobecność domowników. Dobrze też zainwestować w różnego rodzaju czujniki np. dymu czy zalania. Informują o zagrożeniach, co pomaga podjąć właściwe działania.

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swojego dobytku – zainwestuj w inteligentne kamery i czujniki ruchu. Dzięki nim masz zawsze kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoim mieszkaniu. To także przydatne rozwiązanie dla rodziców. Pozwala sprawdzić, czy np. opiekunka do dziecka wywiązuje się ze swoich obowiązków.

W dbaniu o zdrowie natomiast pomocne są roboty sprzątające, usuwające kurz z podłogi i np. osuszacze czy oczyszczacze powietrza. Dzięki inteligentnemu domowi łatwiej zadbasz też o idealną temperaturę na dzień, jak i na noc. A to wciąż tylko kilka możliwości ze wszystkich, jakie gwarantuje smart home!

Smart home tylko z systemami Fibaro!

Rozwiązania inteligentnego domu pomagają lepiej dbać o bezpieczeństwo, zdrowie oraz komfort życia. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie ich w swoich mieszkaniach. Atut stanowi fakt, że wiele z nich nie wymaga ingerencji w istniejące już instalacje. Ponadto sterowanie nimi za pomocą aplikacji w smartfonie sprawia, że są niezwykle łatwe w obsłudze, a co najważniejsze – można to robić nawet wtedy, gdy jest się daleko od domu. I kiedy weźmie się pod uwagę wszystkie te zalety – cena za inteligentny dom okazuje się odpowiednia. Wystarczy wybrać właściwe rozwiązania, takie jak marki Fibaro, dostępne w naszej ofercie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Wyślij formularz
i skorzystaj z Promocji