Oszczędności na ogrzewaniu oraz energii

Dzięki zdecydowaniu się na inteligentny dom można zaoszczędzić naprawdę wiele pieniędzy. Warto postawić na inteligentny system grzewczy, który będzie regulował temperaturę każdego dnia. Kiedy nie będziemy w domu, temperatura będzie się obniżać.

Inteligentny system grzewczy

Dzięki zastosowanym autorskim algorytmom, możemy jeszcze bardziej zoptymalizować system grzewczy i wygenerować oszczędności zużycia energii cieplnej do 40%.

Ogrzewanie jest regulowane w precyzyjny sposób, biorąc pod uwagę wiele czynników, takich jak przebywanie osób w pomieszczeniu, izolacyjność termiczną budynku czy wydajność grzejników i podłogówki.

Kiedy nie ma mnie w domu, temperatura natychmiast się obniża. Kiedy zaś wracam do środka, temperatura powiększa się o kilka stopni.

Oszczędności każdego dnia

Obniżenie temperatury w domu o 1°C daje oszczędności w wydatkach za energię rzędu około 6% w całym sezonie grzewczym.

Dlatego za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu i uzbrajamy alarm, system automatycznie obniża temperaturę w domu i ciepłej wody. Kiedy wracam z pracy do domu, temperatura powraca do komfortowej wartości.

Temperatura w domu zawsze jest idealna i nigdy nie jest zimno!

Tanio i przyjemnie

Wieczorem kiedy wszyscy idziemy spać, w niektórych pomieszczeniach temperatura automatycznie obniża swoją wartość.

Natomiast rano zanim wstaniemy, temperatura pomieszczeń ponownie wzrasta. Dzięki temu kiedy wchodzimy do łazienki podłoga wita nas przyjemnym ciepłem, a moje rachunki są dużo niższe.

Ogrzewanie strefowe

Dom jest podzielony na kilka stref grzewczych. Grzejniki i podłogówka ogrzewają tylko pomieszczenia w których spadnie temperatura.

Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy ogrzewać całego domu, a tylko pojedyncze pokoje.

Oszczędny tryb wakacyjny

Kiedy jestem na urlopie, jednym ruchem w telefonie włączam tryb wakacyjny co powoduje obniżenie temperatury w domu o 3 stopnie.

Intuicyjna aplikacja

Bywa tak, że chwilowo potrzebujemy bardziej ogrzanych pomieszczeń, niż przewiduje to ustawiony harmonogram. Zdarza się to, gdy wracam z dziećmi z mroźnego dworu lub gdy jesteśmy chorzy. Od ręki, za pomocą aplikacji zwiększam temperaturę w wybranym pomieszczeniu.

Aplikacja jest na tyle prosta i intuicyjna, że potrafi to zrobić mój 10 letni syn.

Niższe rachunki nawet o 35%

Dzięki inteligentnemu zarządzaniu oświetleniem, rekuperacją, klimatyzacją, sprzętem audio – moje rachunki za prąd obniżyły się o 35%.

Po wyjściu z domu rekuperacja automatycznie obniża swoją moc o kilkaset Watt. System sprawdza czy nie zostawiliśmy włączonego oświetlenia, klimatyzacji a także innych urządzeń pobierających najwięcej energii.

Zarządzanie energią

System pozwala mierzyć zużycie energii urządzeń domowych. W ten sposób łatwo oszacować, które urządzenia elektryczne generują wysokie rachunki za prąd.

Automatyczne wyłączanie świateł i TV

Już dawno przestałem przejmować się notorycznie niegaszonym oświetleniem przez moje dzieci. Inteligentny dom automatycznie wyłącza światło i TV jeśli tylko system wykrywa dłuższą nieobecność w danym pomieszczeniu.

Korzyścią dla mnie są mniejsze rachunki i „święty spokój”.

Piękny i oszczędny ogród

W moim ogrodzie mam podświetlone wiele drzew i roślin tworzących nastrój całego ogrodu. Idąc spać już nie muszę pamiętać o ich ręcznym zgaszeniu. Inteligentny dom robi to za mnie od razu kiedy kładę się spać, dbając o niskie rachunki za prąd i mój komfort.

Przyjazne suszenie

W okresie wiosna-jesień borykaliśmy się z problemem niedosuszonych ręczników po kąpieli. Teraz system każdego dnia automatycznie włącza grzejnik łazienkowy w nocnej taryfie energetycznej G12W.

Dzięki temu mamy zawsze suche ręczniki, a przy tym niskie rachunki za prąd, gdyż grzejnik automatycznie wyłącza się po 1h.

Poznaj możliwości systemu

Wszystkie urządzenia domowe są ze sobą połączone w jeden inteligentny system. Twój dom może automatycznie sterować ogrzewaniem, światłem, alarmem, roletami, zasłonami, bramami, drzwiami, rekuperacją, klimatyzacją, podlewaniem, TV, muzyką a także będziesz otrzymywać informacje dotyczące zalania, pożaru, włamania, temperatury i jakości powietrza.

Napisz do nas

Wyślij do nas wiadomość e-mail za pomocą poniższego formularza lub zadzwoń

    Shopping cart

    0
    image/svg+xml

    No products in the cart.

    Kontynuuj zakupy