Zdrowie Twoje i Twoich bliskich

Dzięki zainstalowaniu systemu inteligentnego w naszym domu nasze zdrowie znacznie się poprawiło. Zawsze mamy czyste powietrze w domu, a nasze dzieci nie chorują tak często jak wcześniej. Mamy zamontowane czujniki gazu i dymu, które chronią nas przed niepożądanymi substancjami. W razie problemów system informuje nas o zagrożeniu.

Czyste powietrze w domu

Smog PM2.5 i PM10 nazywany jest cichym zabójcą i jest niezwykle groźny dla ludzkiego organizmu. Może doprowadzić do astmy, kłopotów z krążeniem, a nawet nowotworów. Około 45 tys. osób rocznie umiera w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza.

Firma Smartlux zamontowała u nas w domu czujnik smogowy. W dniach w których normy są znacznie przekroczone, dostajemy informację na telefon o zanieczyszczeniu powietrza w naszym domu. Następnie rekuperacja automatycznie zmniejsza swoją moc lub całkowicie się wyłącza do czasu poprawy jakości powietrza. Jednocześnie w domu włącza się odświeżacz i nawilżacz powietrza.

Idealnie utrzymana temperatura

Wysoka temperatura w mieszkaniu może prowadzić do częstych infekcji dróg oddechowych, gardła, powodować podrażnienie śluzówek i skóry oraz obniżać koncentrację.

Komfortowa i zdrowa temperatura dla organizmu człowieka wynosi pomiędzy 18 -22°C. Jak wynika z badań, zmniejszenie w domu temperatury tylko o 1°C, obniża nasze rachunki za ogrzewanie aż o 6-7%.

Nasz dom jest podzielony na kilka stref grzewczych. Grzejniki i podłogówka ogrzewają głównie pomieszczenia w których spadnie temperatura. Dom nie „przegrzewa się”, tylko utrzymuje optymalną temperaturę dla naszego zdrowia i portfela.

Wilgotność powietrza

Optymalna wilgotność powietrza, w której człowiek czuje się najlepiej wynosi 40-60%. Taka wilgotność służy nie tylko zdrowiu, ale również jest korzystna dla ubrań, podłóg oraz mebli.

Dzięki zamontowanym czujnikom wilgotności, system odpowiednio steruje rekuperacją, klimatyzacją, ogrzewaniem oraz nawilżaczami powietrza.

Poznaj możliwości systemu

Wszystkie urządzenia domowe są ze sobą połączone w jeden inteligentny system. Twój dom może automatycznie sterować ogrzewaniem, światłem, alarmem, roletami, zasłonami, bramami, drzwiami, rekuperacją, klimatyzacją, podlewaniem, TV, muzyką a także będziesz otrzymywać informacje dotyczące zalania, pożaru, włamania, temperatury i jakości powietrza.

Napisz do nas

Wyślij do nas wiadomość e-mail za pomocą poniższego formularza lub zadzwoń

    Shopping cart

    0
    image/svg+xml

    No products in the cart.

    Kontynuuj zakupy