3 fakty o systemie smart home, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś

smart home inteligentny dom

Mieszkania sterowane automatyką wydają Ci się odległą przyszłością? Przekonaj się, że inteligentne instalacje dostępne są tu i teraz. Przedstawiamy zaskakujące fakty, które odmienią Twoje spojrzenie na smart domy. Omówimy rozwiązania wprowadzone przez Fibaro i zdradzimy, jaka jest cena wdrożenia tego systemu.

 

Inteligentne rozwiązania dla Ciebie

Nowoczesne technologie potrafią bardzo ułatwić życie. Wystarczy dotknąć ekranu telefonu, by sterować różnego rodzaju urządzeniami. Jak sprawdza się to w codziennym życiu? Praktyka pokazuje, że inteligentne domy rozwiązują problemy wielu ludzi. Pozwalają zaoszczędzić czas, poprawiają nastrój i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Korzystając z systemów przygotowanych przez Fibaro można obsługiwać między innymi:

 • oświetlenie,
 • ogrzewanie,
 • bramy i rolety,
 • kamery,
 • radio i kino domowe.

Smart dom cieszy się coraz większą popularnością. Spotyka się go nie tylko w największych miastach, takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków i Wrocław. Inteligentne systemy trafiają do mniejszych miasteczek i wsi, a korzystanie z nich jest możliwe praktycznie w każdej lokalizacji.

Smart home działa również bez dostępu do Internetu

Co się stanie, jeśli nagle zostaniesz pozbawiony dostępu do Internetu? Dom inteligentny wciąż będzie działać na określonych przez Ciebie zasadach. Pamiętaj, że większość komend wypełniana jest automatycznie. Możesz z góry określić czas, w którym zostaną zrealizowane. Nawet bez podłączenia do sieci światło będzie gasić się lub zapalać, a czujniki ruchu pozostaną aktywne. System Fibaro nie wymaga stałego bycia online.

Jeśli zależy Ci na pełnym sterowaniu, możesz zarządzać urządzeniami z dowolnego sprzętu podłączonego do tej samej sieci, w której zaprogramowane jest Twoje mieszkanie. Smart Home nie uzależnia Cię od Internetu i masz duży wpływ na jego działanie w praktycznie każdej sytuacji.

System inteligentnego domu jest prosty w obsłudze

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które nie są mistrzami w znajomości nowych technologii. Inteligentne instalacje są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Nie musisz być informatykiem, by sobie z nimi poradzić. Sterowanie ułatwia:

 • aplikacja mobilna,
 • czujniki ruchu,
 • zaprogramowane przyciski.

Zainstalowanie aplikacji na telefonie trwa zaledwie chwilę. Twórcy systemu Fibaro postarali się, by jego obsługa była jak najprostsza. W domu nie trzeba montować zaawansowanych paneli do przełączania ustawień. Zamiast tego można korzystać z praktycznych sekwencji ruchu. Przykład? Obsługa tradycyjnego włącznika światła, w którym ukryto Single Switch:

 • jedno naciśnięcie gasi lub zapala lampę sufitową,
 • podwójne naciśnięcie zapala wszystkie lampy znajdujące się w pomieszczeniu,
 • dłuższe przytrzymanie przycisku zasłania rolety lub włącza zestaw kina domowego.

To Ty decydujesz, jak działa Twój inteligentny dom. Możesz wybrać co stanie się, gdy wykonasz dany ruch. Właśnie tę cechę najbardziej cenią użytkownicy smart domów.

inteligentny dom

Smart home wbrew pozorom nie jest drogi

Wbrew pozorom smart instalacje wcale nie są drogie. Rozwój technologii i coraz większa ich popularność sprawia, że koszty z każdym kolejnym rokiem będą maleć. Wiele zależy od Twoich oczekiwań. Jaki zakres sterowania Cię interesuje? Cena inteligentnego domu zbudowanego w takim systemie rozpoczyna się już od kilkuset złotych! Z czasem możesz poszerzać swoją instalację o dodatkowe funkcjonalności. Technologie Fibaro są bardzo ekonomiczne, ponieważ:

 • nie wymagają przerabiania instalacji elektrycznej,
 • ich montaż i wdrożenie trwa krótko,
 • urządzenia są stosunkowo tanie.

Jakie są ceny zaawansowanych systemów sterowania? Jeśli chcesz przystosować średniej wielkości obiekt w Poznaniu, Płocku, Radomiu lub Łodzi, zrobisz to już od pięciu tysięcy złotych. Wycena jest indywidualna, ponieważ należy wziąć pod uwagę wielkość budynku i liczbę obsługiwanych urządzeń. Co ciekawe, smart home pozwala też zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i energię. Jest to możliwe dzięki lepszemu planowaniu zużycia prądu i ciepła w pomieszczeniach.

Domy inteligentne są dla każdego

Jak widzisz, nowoczesne instalacje potrafią zaskakiwać. Są dostępne absolutnie dla każdego. Nawet jeśli nie znasz się na informatyce, masz ograniczony budżet i nie zawsze jesteś online – możesz z nich skorzystać! Jeśli masz pytania o Fibaro i chcesz stworzyć własny dom inteligentny, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy