Jak ochronić swój dom przed zalaniem?

zalana podłoga

Inteligentny dom chroni swoich mieszkańców przed wieloma niespodziewanymi, kryzysowymi sytuacjami. Natychmiast informuje o próbie włamania lub wykryciu dymu, który może być zwiastunem pożaru. Daje codzienne poczucie bezpieczeństwa, a także pozwala utrzymać kontrolę nad domem podczas wakacyjnego wyjazdu. Jeszcze jednym przykładem nieszczęśliwego wydarzenia, które może przysporzyć sporo stresu i kosztów, jest zalanie. Materiał, z którego wykonane są uszczelki, wężyki i rury z biegiem czasu w naturalny sposób ulega zużyciu, dlatego zdarza się, że przez powstałe nieszczelności zaczyna lać się woda. Co na to inteligentny dom?

Inteligentne rozwiązanie na wypadek wycieku

System Smartlux potrafi ustrzec przed konsekwencjami tego typu sytuacji. Zamontowane w newralgicznych miejscach czujki bezbłędnie informują o wycieku wody. Znaleźć je można w każdym pomieszczeniu, do którego doprowadzona jest instalacja wodno-kanalizacyjna – kuchni, łazienkach oraz pralni. Znajdujące się pod umywalkami, wanną, zlewem, zmywarką czy pralką urządzenia wykrywają przeciek, wysyłają sygnał do zaworu i zamykają dopływ wody, by ograniczyć ewentualne szkody. W jaki sposób można dowiedzieć się o tym, że coś się stało? System wysyła na telefon powiadomienie o zalaniu.

Smart home dla ludzi ceniących spokój

Integracja czujek z systemem inteligentnego domu pozwala uniknąć zniszczenia podłóg, ścian lub sprzętów. Błyskawiczna reakcja w postaci odcięcia dopływu wody nawet wówczas, gdy mieszkańcy są poza domem, pozwala oszczędzić ogromną ilość nerwów oraz pieniędzy na remont, który byłby konieczny w przypadku ciągłego wycieku. Smart home to szereg praktycznych, podnoszących komfort życia rozwiązań, które są możliwe do zastosowania zarówno w projektach nowo powstających domów, jak i już istniejących budynkach.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy