Jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa dotyczące zamków na telefon?

mężczyzna korzysta z aplikacji inteligentnego domu

Nowe technologie fascynują, bo dają wiele możliwości. Z drugiej strony budzą wątpliwości i niekiedy obawy, czy faktycznie się sprawdzą. Tak jest właśnie z zamkami na telefon. Zamiast kluczy wystarczy smart fon, który każdy nosi przy sobie. Jest więc mniejsze prawdopodobieństwo zgubienia, jak to bywa z kluczami do domu. Warto wyjaśnić kwestie bezpieczeństwa, bo z nimi pojawia się najwięcej pytań.

Jak działa inteligentny zamek do drzwi?

Działa tak samo, jak klucz, ale łatwiej otworzyć drzwi za pomocą telefonu. Wiele osób korzysta z tej możliwości, bo inteligentny zamek jest praktyczniejszy. Co więcej, można zarządzać nim zdalnie. Jeśli ktoś z domowników zapomni klucza do domu, nie otworzy drzwi, natomiast przy zamku inteligentnym, można je otworzyć na odległość, co jest dużą zaletą tego rozwiązania. Nie oznacza oczywiście, że klucze zostały całkowicie zastąpione smart fonem, bo w sytuacji rozładowania baterii w telefonie można skorzystać z tradycyjnej opcji. Dlatego trzeba zabierać klucze ze sobą, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będą potrzebne. Smartlux oferuje inteligentne zamki również w mieszkaniach, więc można korzystać z nowoczesnych rozwiązań również w kawalerkach.

Jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa dotyczące zamków na telefon?

Zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc pojawia się mnóstwo pytań, czy inteligentne zamki je zapewniają. Dla wątpiących jest dobra informacja, bo dają większą ochronę przed włamaniem niż tradycyjne. Zamek na telefon utrudnia wejście do domu. Na zwykły zamek montowana jest nakładka, a urządzenie elektroniczne przekręcające w zamku klucz, jest instalowane od środka. Otwiera się, dzięki aplikacji w smartfonie.  Można wejść do mieszkania czy domu w ciągu kilku sekund, bez potrzeby przekręcania klucza w zamku. Złodziej obserwujący obiekt, nie jest w stanie uchwycić momentu otwierania drzwi. Zamki są atestowane i zapewniają zabezpieczenia antywłamaniowe. Na włamywaczy nie ma zamków, ale inteligentne sprawiają im ogromny problem.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy