Automatyczne sterowanie oknami w systemie smart home ‒ wygoda i oszczędność

inteligentne sterowanie oknami

Wśród wielu istotnych smart zastosowań w Twojej posiadłości, nie może zabraknąć tego dotyczącego sterowania oknami. Pamiętaj, że inteligentny dom to taki, w którym każdy mieszkaniec będzie czuł się w pełni bezpiecznie i komfortowo. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę projektując mieszkanie. Dlaczego warto postawić na systemy Fibaro, które wyróżnia nowoczesność, prostota obsługi i atrakcyjna cena? Dowiedz się już dziś!

Zdalny system sterowania oknami ‒ to prostsze, niż myślisz

Coraz większa popularność smart rozwiązań w mieszkaniach i domach sprawia, że pojawiają się nowe, ciekawe propozycje udogodnień wykorzystywane przez inteligentne budynki w Warszawie i innych miejscach Polski. Poza bardzo istotnymi kwestiami dotyczącymi m.in.:

  • zarządzania energią, w którym pomaga automatyczne włączania i wyłączania światła,
  • optymalizacji systemu grzewczego, np. przez ogrzewanie strefowe,
  • oszczędnego ogrodu

warto zwrócić uwagę na okna. Je także można obsługiwać automatycznie, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i komfort domowników.

Które elementy można ze sobą zsynchronizować?

W inteligentnym budynku można zainstalować zdalny system sterowania oknami zarówno elewacyjnymi, jak i dachowymi. Ponadto warto zsynchronizować pracę zasłon, rolet lub żaluzji, które będą się opuszczały i podnosiły o zaprogramowanej porze.

Istotną kwestią jest także czyste powietrze wewnątrz Twojej posiadłości. Zintegrowane systemy Fibaro pozwolą Ci zadbać o zdrowe oddychanie. Doskonale wiesz, że zamknięte pomieszczenia to siedlisko kurzu. Poza nim w mieszkaniu znajdują się roztocza czy pyłki, które są szczególnie groźne dla alergików. Aby się ich pozbyć, warto regularnie wietrzyć pokoje. Możesz zaprogramować system tak, aby o podanej porze podnosił żaluzje czy rolety i otwierał okna. Dzięki temu do wnętrz wprowadzisz świeże powietrze.

Jeżeli Twoje mieszkanie znajduje się w centrum miasta, np. Warszawy i obawiasz się groźnego dla zdrowia i życia smogu, na który narażeni są jego mieszkańcy, zdecyduj się na kolejne smart rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Projektowanie inteligentnych domów to nasza praca i pasja, dlatego z pełną świadomością polecamy Ci zamontowanie czujnika wilgotności powietrza. System Fibaro perfekcyjnie steruje poszczególnymi narzędziami wpływającymi na zdrowe oddychanie, takimi jak: klimatyzacja, rekuperacja czy ogrzewanie.

projektowanie inteligentnych domów

Energooszczędne rozwiązania

Wszelkie elementy nowoczesnych, inteligentnych domów powinny być energooszczędne. Zalicza się do nich także okna, wyposażone w zdalnie sterowane przesłony. Pozwalają one chronić wnętrza przed nasłonecznieniem w gorące, wakacyjne miesiące. Zimą umożliwiają dogrzanie pomieszczenia przy pomocy światła słonecznego. System warto doposażyć w czujniki pogodowe, których zadaniem jest odpowiednia reakcja na warunki atmosferyczne, takie jak: wzrost lub spadek temperatury, deszcz, wiatr, śnieg czy stopień nasłonecznienia.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Ważną kwestią, o której musisz wiedzieć, jest wpływ opisanego systemu okien i żaluzji na życie codzienne. Można zsynchronizować go z innymi inteligentnymi rozwiązaniami dotyczącymi:

  • otwierania czy zamykania bramy wjazdowej, ułatwiające wyjazd i powrót do domu,
  • zasłaniania rolet przed pójściem spać i odsłaniania w porze pobudki, sprzyjające układaniu się do snu czy rozpoczynaniu dnia,
  • włączania i wyłączania światła czy podwyższanie lub obniżanie temperatury w pomieszczeniach (zgodnie z momentem zamykania lub otwierania okien).

Pamiętaj także, że każde okno czy roleta ma osobny siłownik, dlatego w zależności od Twoich upodobań, możesz sterować wszystkimi jednocześnie lub jednym niezależnie od drugiego. Ponadto zostały one wyposażone w zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe, których celem jest kontrola prawidłowego domknięcia okna.

Postaw na wygodę i oszczędność!

Zależy Ci na bezpieczeństwie, komforcie i oszczędności? Osiągniesz je dzięki rozmaitym rozwiązaniom, które zapewnią systemy Fibaro. Postaw na zdalne sterowanie oknami i zadbaj o zdrowe powietrze w swoim inteligentnym domu. Zaprogramuj podnoszenie i obniżanie żaluzji zgodnie z rytmem swojego dnia. Zobacz, jakie to proste. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami. Zespół profesjonalistów i pasjonatów chętnie odpowie na wszystkie pytania.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy