Czy mieszkanie w bloku można zmienić w inteligentny dom?

Mieszkasz w kawalerce, apartamencie lub kilkupokojowym mieszkaniu i chcesz, aby Twoje lokum zapewniało Ci bezpieczeństwo i wygodę funkcjonowania? Chętnie Ci w tym pomożemy! Swoją nieruchomość możesz wyposażyć w różnorodne, inteligentne rozwiązania. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie to proste! Już dziś postaw na nowoczesny system Fibaro. Zarządzaj instalacją elektryczną, ogrzewaniem czy oświetleniem. Zagwarantuj sobie komfort codziennego mieszkania i duże oszczędności.

Na czym to polega?

Choć smart rozwiązania były stosowane głównie w domach, dziś cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli mieszkań. Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy dla naszych Klientów w Warszawie i innych miejscach Polski. Bez względu na metraż Twojej nieruchomości, liczbę pomieszczeń czy piętro, na którym się znajduje ‒ chętnie zamontujemy w niej nowoczesny system. Podstawą jego działania są czujniki, które odpowiadają za sterowanie poszczególnymi elementami mieszkania. Inteligentna instalacja elektryczna pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach. Cena projektu uzależniona jest od rodzaju udogodnień, na które się zdecydujesz.

Jeden pilot do wszystkiego

Swoje inteligentne mieszkanie możesz obsługiwać za pomocą smartfona lub pilota. Pozwoli Ci on kontrolować systemy i rozwiązania, np.:

  • ogrzewanie, oświetlenie, klimatyzację,
  • opuszczanie lub podnoszenie rolet,
  • kamery monitorujące posiadłość,
  • alarm i poprawne zamknięcie drzwi wejściowych oraz okien balkonowych,
  • urządzenia RTV/AGD.

Zwiększ komfort i bezpieczeństwo w mieszkaniu

Co niezwykle istotne, Fibaro zapewni Ci bezpieczeństwo mieszkania. Samoistnie uzbroi i rozbroi alarm, który włączy się w momencie próby włamania. Ponadto znajdujące się w kuchni lub łazience czujniki zalania ochronią przed przeciekiem.

Warto także zdecydować się na zamontowanie czujników dymu i pomiaru temperatur ‒ w razie ryzyka zagrożenia pożarem, zostanie uruchomiona syrena oraz przekazane informacje do odpowiednich służb niosących pomoc mieszkańcom.

Ponadto, przebywając na urlopie, jesteś pewien, że Twój lokal jest w pełni bezpieczny. Inteligentne mieszkanie może każdego dnia symulować obecność rodziny, np.: wieczorem zapalać światło czy rano podnosić rolety.

Nie zapomnij też o komforcie życia, jaki możesz osiągnąć dzięki poszczególnym rozwiązaniom. Na Twoją codzienną wygodę wpływa np. przygotowanie domu na noc: wyłączenie świateł, uzbrojenie alarmu i obniżenie temperatury w wybranych przez Ciebie pomieszczeniach. Mieszkańcy inteligentnych posiadłości chwalą sobie także automatyczną pracę rolet czy przyjemną pobudkę z włączającą się ulubioną muzyką.

Jak oszczędzać dzięki smart home?

Poszczególne smart rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo, ale także oszczędność mieszkania. Kwota, którą zainwestujesz w projekt i montaż, szybko Ci się zwróci. Cena instalacji jest więc bardzo opłacalna. Wśród przykładów możliwości zaoszczędzenia warto wymienić:

  • inteligentny system grzewczy, pozwalający na odpowiednie sterowanie ogrzewaniem ze względu na kilka, najistotniejszych czynników, np.: wydajność grzejników, częstotliwość przebywania mieszkańców w danym pomieszczeniu,
  • automatyczne obniżanie temperatury w mieszkaniu po jego opuszczeniu. Po powrocie lokatorów wraca ona do normy,
  • cieplejsze dni, chłodniejsze noce ‒ dostosowanie temperatury do pory w ciągu doby,
  • inne udogodnienia, np.: tryb wakacyjny czy ogrzewanie strefowe.

Warto także zwrócić uwagę na automatyczne wyłączanie świateł i TV po dłuższej nieobecności domowników w pomieszczeniu. Świetnym rozwiązaniem jest również możliwość pomiaru zużycia energii poszczególnych urządzeń. Dzięki temu dowiesz się, które sprzęty wpływają na wysokość rachunków za prąd.

Zalety smart home

Powyżej wymienione zalety to tylko kilka z licznych korzyści, jakie proponują smart rozwiązania. Postaw na nowoczesne, inteligentne mieszkanie w Warszawie lub innym miejscu Polski i ciesz się bezpiecznym, spokojnym życiem. Już dziś zdecyduj się na system Fibaro, zapewniający komfort codziennego funkcjonowania i spore oszczędności. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i dopasujemy projekt do potrzeb wszystkich mieszkańców posiadłości.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy