Czyste powietrze w inteligentnym domu ‒ jak dbać o zdrowe oddychanie?

Inteligentny dom -czyste powietrze

Nie wiesz, w jaki sposób zadbać o zdrowe oddychanie wewnątrz swojego domu? W poniższym artykule znajdziesz przydatne rady. Czyste powietrze to jedna z najważniejszych zalet inteligentnych posiadłości. Postaw na zintegrowane systemy Fibaro w swojej nieruchomości w Warszawie lub okolicach i ciesz się zdrowiem! Ich atrakcyjna cena zachęca do zapoznania się z różnorodnymi rozwiązaniami smart domów.

Oczyszczanie powietrza w domu ‒ dlaczego to tak istotne?

Naszą pasją i pracą jest projektowanie inteligentnych domów. Zależy nam na tym, aby każdy mieszkaniec czuł się bezpiecznie i komfortowo. Dlatego bardzo istotne jest zadbanie o czyste powietrze w Twoim mieszkaniu.
Pamiętaj, że w zamkniętych pomieszczeniach, poza kurzem, znajdują się również roztocza czy pyłki, szczególnie nieprzyjemne dla alergików. Regularne oczyszczanie powietrza zmniejszy zatem ryzyko kontaktu z alergenem. Ponadto przez otwarte okna do wnętrza domu może dostać się niebezpieczny dla ludzi smog, który bywa przyczyną złego samopoczucia i wywołuje liczne choroby.
Inteligentny dom Fibaro to gwarancja czystego powietrza, które zapewni domownikom zdrowe oddychanie, a tym samym pozytywnie wpłynie na ich energię i nastrój.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć ‒ utrzymuj czyste powietrze

Miliony ludzi na świecie, a dziesiątki tysięcy w Polsce, każdego roku umiera z powodu zanieczyszczenia powietrza. Problem dotyczy zarówno oddychania na zewnątrz, jak i wewnątrz domów. Zła jakość powietrza, szczególnie w formie smogu jest zagrożeniem dla zdrowia i życia. Najpierw podrażnia oczy, gardło i nos, wywołuje katar, kaszel i zapalenie zatok, a następnie może doprowadzić do rozwoju poważnych schorzeń. Choroby dotyczą zazwyczaj układu oddechowego, np. astma oskrzelowa, oraz układu sercowo-naczyniowego, np.: zaburzenie rytmu serca, udar mózgu.

Ponadto oddychanie zanieczyszczonym powietrzem powoduje bóle głowy, uczucie zmęczenia i znużenia, senność, spadek ciśnienia tętniczego krwi.

Wierzymy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego też projektując inteligentne domy w Warszawie i okolicach, stawiamy na zdrowe oddychanie.Fibaro inteligentny dom oczyszczanie powietrza

Czujniki smogu, rekuperacja, odświeżacz i nawilżacz powietrza ‒ wszystko w funkcji smart!

Zintegrowane systemy Fibaro, które są podstawą inteligentnych nieruchomości to gwarancja zdrowia i wygody. Warto więc zdecydować się na:

  • zainstalowanie w mieszkaniu czujnika smogowego. W momencie znacznego przekroczenia norm dostaniesz informację na telefon, a rekuperacja samoczynnie zmniejszy swoją moc lub się wyłączy. W tym czasie w pomieszczeniach włączy się nawilżacz oraz odświeżacz powietrza,
  • utrzymanie w inteligentnym domu odpowiedniej temperatury. Przegrzanie może doprowadzić do infekcji dróg oddechowych oraz powodować podrażnienia skóry. Dlatego też warto podzielić mieszkanie na kilka stref grzewczych. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla zdrowia, jak i budżetu mieszkańców,
  • zamontowanie w posiadłości czujnika wilgotności powietrza, optymalna wynosi 40-60% i różni się w poszczególnych porach roku. Proponowany system Fibaro odpowiednio steruje klimatyzacją, rekuperacją, ogrzewaniem oraz nawilżaniem powietrza.

Inteligentne systemy zostały stworzone z myślą o bezpiecznym i komfortowym życiu mieszkańców danej posiadłości. Atrakcyjna cena poszczególnych rozwiązań zwróci się w krótkim czasie. Właściwe zarządzanie ogrzewaniem, np. automatyczne, nieznaczne obniżenie temperatury po wyjściu z domu lub w momencie spania czy oszczędny tryb wakacyjny zminimalizują zużycie energii cieplnej, co zobaczysz już na pierwszym rachunku.

Walka z alergenami i zanieczyszczeniami

Poza wspomnianymi alergenami, które do wewnątrz mieszkania mogą dostać się przez otwarte okno, należy pamiętać o innych niebezpieczeństwach, na które narażeni są alergicy. Osoby uczulone na sierść zwierząt domowych także mogą cieszyć się swobodnym oddychaniem we własnym domu. Regularne i automatyczne oczyszczanie powietrza to najlepszy sposób na walkę z alergenami i zanieczyszczeniami.

Smart home w służbie zdrowiu!

Poszczególne smart rozwiązania pozytywnie wpłyną na Twoje zdrowie i samopoczucie. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się czystym powietrzem na co dzień. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści płyną z mieszkania w inteligentnym domu. Postaw na instalacje Fibaro i ciesz się bezpiecznym, spokojnym i komfortowym życiem.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy