Instalacja czujników gazu w smart domu ‒ zadbaj o bezpieczeństwo!

inteligentne instalacje czujników gazu

Myślisz o budowie własnego domu w Warszawie lub jej okolicach? A może kupiłeś budynek w innym polskim mieście i chcesz zdecydować się na inteligentne rozwiązania w atrakcyjnej cenie? Postaw na instalacje Fibaro ‒ zapewnij wszystkim domownikom bezpieczeństwo oraz wygodę. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zamontować czujniki gazu!

 

Spis treści

 

Dlaczego instalacja czujników gazu jest tak ważna?

Przeprowadzone przez Komendę Główną Straży Pożarnej badania dotyczące pożarów w budynkach mieszkalnych są przytłaczające. Wg statystyk aż 70% ofiar to osoby, które zatruły się toksynami. Przed tragicznymi skutkami warto się zabezpieczyć, instalując w inteligentnym domu czujniki:

  • gazu ‒ alarm informujący o niebezpieczeństwie uruchomi się przy 15% stężeniu gazu, uznawanym za dolną granicę prawdopodobieństwa wybuchu,
  • czadu ‒ zadaniem detektora jest zabezpieczenie przed trującym tlenkiem węgla,
  • przeciwpożarowe, np. jonizujące, termiczne, optyczne czy multisensorowe ‒ gwarantujące niemal 100% wykrywalność dymu.

Zdrowie i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

W domu musisz czuć się bezpiecznie. Pomoże Ci w tym inteligentna instalacja elektryczna oraz niezwykle ważne czujniki dymu i gazu. W momencie wykrycia niebezpieczeństwa uruchomi się alarm, powiadomione zostaną odpowiednie służby, a Ty dostaniesz informację o potencjalnym pożarze.

Inteligentne budynki zlokalizowane w centrum Radomia, Łodzi, Płocka, na obrzeżach Warszawy bądź w innych częściach kraju proponują mieszkańcom także czujniki zalania. Ich główną funkcją jest zapobieganie sporym przeciekom ze zmywarki czy pralki, dzięki czemu zapewniają domownikom spokój i chronią przed nieprzewidzianymi wydatkami domowego budżetu. Warto zainstalować je w kuchni, łazience bądź pralni. W momencie wycieku wody zostanie zamknięty jej zawór, a Ty otrzymasz wiadomość o zaistniałej sytuacji.

Na Twoje zdrowie wpływa również czystość i wilgotność powietrza w mieszkaniu oraz temperatura w poszczególnych pomieszczeniach. Inteligentne rozwiązania Fibaro obejmują także czujniki smogowe oraz wilgotności, które odpowiednio sterują klimatyzacją, rekuperacją, ogrzewaniem czy nawilżaniem powietrza. Chcesz utrzymać taką samą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach? Nasi eksperci radzą podzielić inteligentny dom na kilka stref grzewczych.

Gdzie zainstalować poszczególne czujniki?

Czujniki gazu warto zamontować w miejscach, w których potencjalnie może dojść do niebezpieczeństwa, np. przy kuchenkach czy piecykach na gaz. Należy zainstalować je nie dalej niż 6 m od źródła gazu, pod sufitem, około 2 m nad ziemią.

Sensory czadu powinny znajdować się w podobnych miejscach jak te, opisane wyżej. Różnić powinna je jedynie wysokość instalacji. W tym przypadku powinna się ona mieścić około 1,4‒1,5 m nad podłogą.

W Twoim domach inteligentnych nie powinno zabraknąć detektorów przeciwpożarowych. Zdecyduj się na minimum jeden na każdej kondygnacji nieruchomości i umieść go nad schodami.

Zainwestuj a oszczędzisz ‒ finansowe korzyści płynące ze smart instalacji

Projektując wymarzony dom albo myśląc o remoncie posiadanego budynku, warto zdecydować się na wspomniane smart rozwiązania. Inteligentne domy to bezpieczne i komfortowe miejsca dla całej rodziny. Opisane propozycje dotyczące poszczególnych czujników pozytywnie wpłyną na zdrowie mieszkańców, a także na Twoje oszczędności. Cena instalacji jest atrakcyjna, a ich posiadanie obniży Twoje rachunki, np. za ogrzewanie czy energię elektryczną. Co ważne, ich obecność znacznie zwiększy poczucie bezpieczeństwa Twoich najbliższych!

Postaw na inteligentny dom i żyj wygodnie

Już wiesz, dlaczego warto zdecydować się na czujniki gazu. Jeśli zależy Ci na budowie wspaniałego miejsca do życia dla całej Twojej rodziny, zapoznaj się z naszymi propozycjami. Zobacz przykłady inteligentnych instalacji, które oferujemy. W razie pytań skontaktuj się z nami. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz pomożemy w wyborze odpowiednich smart rozwiązań. Już dziś zapewnij sobie i bliskim zdrowie, bezpieczeństwo i wygodę!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy