Inteligentny dom dla seniora – w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo osób starszych?

Zastanawiasz się, jak zapewnić seniorom bezpieczeństwo w domu? Co zrobić, aby osoby starsze w swojej posiadłości czuły się komfortowo? Przeczytaj artykuł i zdecyduj się na nowoczesne rozwiązania i instalacje. Poznaj zalety zintegrowanych systemów Fibaro. Już dziś wybierz smart dom w Warszawie lub okolicach!

Smart dom – idealne rozwiązanie dla seniorów!

Choć wiele udogodnień znajdujących się w nieruchomości dotyczy wygody czy oszczędności, warto skupić się na najważniejszych zaletach nowoczesnych rozwiązań. Poszczególne systemy ułatwiają funkcjonowanie osobom starszym. Zapewniają im bezpieczeństwo i pomagają dbać o zdrowie.

Projektowanie inteligentnych domów to nasza pasja. Decydując się na skorzystanie z usług, które proponujemy, masz pewność:

  • dostosowania poszczególnych, atrakcyjnych rozwiązań do swoich potrzeb,
  • połączenia wszystkich urządzeń w mieszkaniu lub domu w jeden system, którym łatwo możesz zarządzać,
  • automatycznego sterowania: klimatyzacją, alarmem, światłem, ogrzewaniem itp.,
  • konkurencyjnej ceny.

Nowoczesne technologie w służbie zdrowiu

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie wszystkich mieszkańców, postaw na inteligentne rozwiązania. Smart dom gwarantuje lokatorom:

  • czyste powietrze, automatyczne włączanie nawilżacza i odświeżacza,
  • odpowiednią temperaturę. Pamiętaj, że zarówno za wysoka, jak i za niska prowadzi do infekcji. Swoje mieszkanie możesz podzielić na strefy grzewcze,
  • właściwą wilgotność powietrza o każdej porze roku. Zainstalowane czujniki będą sterować klimatyzacją, rekuperacją itp.

Ponadto domowe, inteligentne urządzenia medyczne znacznie ułatwiają badania osób starszych. Warto zwrócić uwagę na przyrządy do mierzenia ciśnienia krwi, które wynik pomiaru mogą wysyłać bezpośrednio do lekarza oraz najbliższych członków rodziny. Ciekawym rozwiązaniem jest też smart pojemnik na tabletki, który poinformuje o pominiętej dawce leku.

Monitoring wewnątrz i na zewnątrz domu

Niezwykle istotną funkcją inteligentnego mieszkania jest monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. Systemy Fibaro, które oferujemy, zapewnią bezpieczeństwo zarówno seniorom, jak i pozostałym mieszkańcom domu. Proponujemy:

  • automatyczne sterowanie alarmem, niwelujące możliwość wtargnięcia osób niepożądanych na teren posesji,
  • czujniki zalania, montowane w łazience, kuchni czy pralni,
  • niezawodny przycisk bezpieczeństwa ‒ powiadamiający ochronę o niecodziennej, zagrażającej sytuacji.

Warto także zadbać o komfortowe życie seniorów. Inteligentne domy oferują wiele wygodnych rozwiązań. Przydatną funkcją jest przygotowanie pomieszczenia na noc ‒ automatyczne wyłączenie wszystkich świateł i telewizora, obniżenie temperatury powietrza oraz sprawdzenie, czy drzwi wejściowe i brama wjazdowa są zamknięte. Osoby starsze będą także zachwycone inteligentnym systemem zasłaniania i odsłaniania okien, gwarantującym doskonałą pracę rolet dostosowaną do pory dnia.

Chcąc ułatwić poruszanie się po domu, warto wybrać automatyczne światło. Włączy się ono w przypadku otwarcia drzwi, poruszania się po danym pomieszczeniu lub o wybranej godzinie.

Czujniki dymu, gazu i regulacja temperatury

Pamiętaj, aby zapewnić domownikom ochronę przed pożarem i czadem. Zintegrowane urządzenia: czujniki dymu i gazu zagwarantują bezpieczeństwo mieszkania. W momencie zagrożenia system uruchomi syrenę oraz powiadomi odpowiednie służby niosące pomoc lokatorom. Ponadto na Twój telefon zostanie wysłana wiadomość o potencjalnym niebezpieczeństwie.

O Twoje samopoczucie zadba także automatyczna regulacja temperatury dostosowana do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń. Wśród proponowanych przez nas rozwiązań znajduje się również wiele dodatkowych funkcji, np.: bezpieczne wakacje ‒ symulacja obecności domowników w trakcie ich urlopu czy detektor ruchu.

Innowacyjne funkcje dla osób starszych

Już dziś zapewnij swoim rodzicom i dziadkom innowacyjne rozwiązania. Postaw na inteligentny dom, w którym będą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Sprawdź dokładnie nasze propozycje, a w razie wątpliwości napisz lub zadzwoń. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i dostosujemy system do indywidualnych potrzeb. Razem sprawimy, że Twój dom w Warszawie będzie przyjaznym miejscem dla wszystkich mieszkających w nim osób.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy