Jakie ogrzewanie wybrać do inteligentnego domu?

ogrzewanie-w-smart-home

Jeśli zastanawiasz się, jakie ogrzewanie wybrać do swojej smart posiadłości, przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Specjaliści ze Smart Lux zaprojektują dla Ciebie wymarzony, inteligentny dom w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu czy innym polskim mieście. Będziesz czuł się w nim bezpiecznie i komfortowo.

 

Inteligentny dom – wiele opcji na zimne wieczory

Jeśli zacząłeś czytać ten tekst, prawdopodobnie znasz zalety posiadania inteligentnego mieszkania. Doskonale wiesz, że poszczególne rozwiązania pozytywnie wpłyną na Twoje zdrowie, bezpieczeństwo czy wygodę. Wygenerują także znaczne oszczędności, np. poprzez odpowiednie ustawienie temperatury w danym pomieszczeniu.

Oczywiście, nie oznacza to, że będziesz marznąć we własnym domu. Wręcz przeciwnie! Zależy nam na tym, aby dać Ci jak najwięcej różnorodnych możliwości na zimne wieczory. I nie mówimy tu o leżeniu z książką pod ciepłym kocem. Ogrzewanie podłogowe, automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet czy wyłączanie ogrzewania w momencie otwarcia okna to tylko niektóre z naszych propozycji.

Kontroluj temperaturę pomieszczenia, nie wstając z kanapy!

Temperaturę w danym pomieszczeniu możesz ustawiać, nie wstając z kanapy. Umożliwi Ci to aplikacja na telefonie lub tablecie. Warto także zdecydować się na:

 • podział inteligentnego domu na kilka stref grzewczych,
 • obniżenie temperatury na noc, co pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i komfort snu,
 • zamontowanie czujników smogowych ‒ w okresach, w którym normy smogowe są przekroczone, rekuperacja pracuje z mniejszą mocą lub się wyłącza. W domu włącza się automatycznie odświeżacz i nawilżacz powietrza,
 • instalację czujników wilgotności.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła? To możliwe!

Sterowanie funkcjonowaniem wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła jest możliwe. Inteligentny dom jest wyposażony w nastawy dotyczące wydajności centrali wentylacyjnej w danym okresie. Dzięki temu, na podstawie porównania temperatury na zewnątrz i wewnątrz, można podnieść komfort cieplny niskim kosztem.

smart-home-jakie-ogrzewanie 2a

A może wybrać pompę ciepła?

Coraz większą popularnością wśród właścicieli inteligentnych domów cieszy się pompa ciepła. Warto się na nią zdecydować, ponieważ:

 • jest ekologicznym rozwiązaniem. Do grzania wykorzystuje energię, która została zgromadzona w gruncie, wodzie, powietrzu, a więc w środowisku naturalnym,
 • pozwala na uzyskanie ciepłej wody użytkowej,
 • jest jednym z najoszczędniejszych i najbardziej efektywnych sposobów ogrzewania nieruchomości,
 • ma długą żywotność ‒ nawet 25 lat,
 • jest bardzo prosta w obsłudze,
 • pozwala na wielokrotną redukcję emisji gazów cieplarnianych,
 • nie emituje szkodliwych spalin.

Co bardzo istotne, w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, zapewnia domownikom niezwykły komfort. Ponadto, podnosi wartość finansową posiadłości, w której jest zainstalowana. Jeżeli w przyszłości będziesz chciał sprzedać swój inteligentny dom, dzięki pompie ciepła otrzymasz za niego większą kwotę.

Jak w systemie smart home sprawdza się kocioł węglowy lub gazowy?

Ogrzewanie domu ekogroszkiem ma wiele zalet. Jest ekonomiczne, ogranicza emisję szkodliwych gazów i pyłów. Co bardzo ważne w przypadku inteligentnych posiadłości, umożliwia automatyczną pracę pieca przez kilka dni. Zautomatyzowane podawanie ekogroszku pozwala na zachowanie założonej temperatury w pomieszczeniach. Warto także wspomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu paleniska ‒ żar się z niego nie wydostanie.

Oczywiście wygodę użytkowania gwarantuje także kocioł gazowy. Nawet na podstawowym modelu możesz ustawić oczekiwaną temperaturę oraz godziny pracy. Do zalet tego rozwiązania należy także rzadka konserwacja oraz możliwość zastosowania ogrzewania podłogowego.

Zapewnij skuteczne ogrzewanie z rozwiązaniami Smart Lux!

Już wiesz, że skuteczne ogrzewanie jest możliwe na wiele sposobów. Masz jakieś pytania lub wątpliwości? Chcesz uzyskać pomoc w wyborze konkretnej propozycji? Skontaktuj się z nami. Pracownicy firmy SmartLux na pewno Ci doradzą. Już dziś postaw na inteligentny dom, który zapewni Twojej rodzinie bezpieczeństwo, zdrowie i wygodę każdego dnia. Co bardzo ważne, przyniesie dużo oszczędności.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy