Kamery w systemie smart home – bądź bezpieczny!

kamery w smart home

Zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego domu i jego mieszkańców? Sprawdź, jakie rozwiązania proponuje Smartlux i Fibaro. Tworząc dom inteligentny, możesz skorzystać z wielu ciekawych funkcjonalności. Podpowiadamy, jak uchronić się przed złodziejami i u kogo sprawdzą się zaawansowane systemy kamer.

 

Kamery do monitoringu Twojej posesji – postaw na pełną ochronę

Nie musisz być w swoim domu, aby wiedzieć, co się w nim dzieje. Jeśli zamontujesz kamery, w każdej chwili możesz mieć wgląd w wybrane przez siebie pomieszczenia. Po co? Z takiej możliwości chętnie korzystają:

 • osoby, które często wyjeżdżają i martwią się o bezpieczeństwo mieszkania,
 • rodzice małych dzieci, którzy chcą mieć pewność, że ich pociechy mają się dobrze,
 • właściciele zwierząt, dla których ważne jest zdrowie i samopoczucie zostawianych w domu zwierząt.

Cena inteligentnej instalacji elektrycznej nie jest wysoka, a w zamian można uchronić się przed różnymi zagrożeniami. Możesz szybko zareagować na włamanie, pożar, zalanie i sytuacje niebezpieczne dla zdrowia i życia. Niektórzy decydują się na monitoring również z czystej ciekawości, ponieważ chcą po prostu zobaczyć, co robi ich zwierzę, gdy nikogo nie ma w pobliżu.

Wewnętrzny i zewnętrzny system kamer – sposób na ciągły monitoring

Jak zaprojektować dom inteligentny z rozbudowanym monitoringiem? Warto zastanowić się, w jakich miejscach powinny zostać zamontowane kamery. W takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Kraków i Gdańsk właściciele mieszkań często decydują się wyłącznie na kamery wewnętrzne. Budynek, w którym znajduje się ich nieruchomość, może już być monitorowany od strony zewnętrznej.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku domów, działek, ogródków i obiektów nieobjętych nadzorem. Wówczas kamery zainstalowane na zewnątrz chronią przed naruszeniem bezpieczeństwa działki i ulokowanego na niej majątku. System daje możliwość pełnej obserwacji domu i terenu znajdującego się dookoła. Najczęściej monitorowane są:

 • bramy wjazdowe i garaże,
 • drzwi zewnętrzne i werandy,
 • ogrodzenia i dojścia do działek,
 • korytarze, balkony i tarasy,
 • okolice sejfów i skrytek na kosztowności.

Aby odczytać nagrania, wystarczy dostęp do Internetu i znajomość hasła zabezpieczającego zbierane materiały. Dobrym pomysłem jest zapisywanie nagrań na dysku, karcie pamięci lub w chmurze. Łatwo wtedy odszukać wideo z określonego dnia.

inteligentny dom z kamerami

Rodzaje smart kamer

Typy kamer dzielimy przede wszystkim ze względu na ich kształt i sposób montażu. Możesz zdecydować się na urządzenia:

 • naścienne, które instalowane są na ścianie,
 • kopułkowe, do instalacji pod sufitem,
 • uchylno-obrotowe, które mogą poruszać się w górę i w dół,
 • tubowe, wyglądem przypominające tubę.

Najbardziej dyskretne są kamery kopułkowe. Wariant uchylno-obrotowy będzie doskonały do obserwacji większego terenu. Przed wyborem rodzaju kamer warto skonsultować się z ekspertami od domów inteligentnych. Przedstawią dostępne na rynku modele i wyjaśnią, jakie są między nimi różnice.

Wady i zalety domowego monitoringu

Czy warto zainstalować system monitoringu w swoim domu? Takie rozwiązanie niewątpliwie ma wiele zalet. Dzięki niemu można:

 • chronić nieruchomość przed złodziejami,
 • kontrolować stan swojego mieszkania na odległość,
 • dbać o bezpieczeństwo bliskich.

Niewątpliwą zaletą jest także cena inteligentnego domu. Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań jest stosunkowo tanie. Smart mieszkania stają się coraz bardziej powszechne i nie ma w tym nic dziwnego! Jedyną wadą domowego monitoringu jest konieczność zadbania o prywatność nagrywanych materiałów. Wystarczy jednak ustalić dobre hasło i z nikim się nim nie dzielić. Na wszelki wypadek warto też unikać rozmów o montowanych kamerach. Im mniej osób o nich wie, tym lepiej. Nawet jeśli jesteś dumny ze swoich smart instalacji, niekoniecznie opowiadaj o nich dalekim znajomym i sąsiadom.

Dbaj o swoje bezpieczeństwo!

Monitorowanie swoich nieruchomości jest bardzo proste. Z takiej opcji może skorzystać każdy, kto troszczy się o bezpieczeństwo mienia i przebywających w obiekcie osób. Dom inteligentny rozwiązuje wiele problemów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci zaprojektować inteligentną instalację elektryczną.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy