Małe mieszkanie z systemem smart home – w co warto zainwestować?

smart-home-w-malym-mieszkaniu

Nowoczesna technologia coraz częściej pojawia się w naszym codziennym życiu. To już nie tylko komputery, tablety czy smartfony. Istnieje szereg rozwiązań, jakie można wprowadzić do swojego domu – nawet jeśli to tylko małe mieszkanie. Dzięki nim łatwiej dbamy zarówno o domowy budżet, jak i bezpieczeństwo posiadanego mienia. Jak uczynić ze swojego „kawałka podłogi” dom inteligentny? W jakie systemy warto zainwestować? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej, jak ułatwić sobie życie we własnej przestrzeni z użyciem najnowocześniejszych rozwiązań!

 

Inteligentny dom w małym wydaniu

Współcześnie coraz więcej się mówi o inteligentnych domach. Termin ten odnosi się do szeregu systemów, jakie ułatwiają domownikom życie. Część z nich całkowicie przejmuje określone zadania, dzięki czemu nie trzeba się przejmować np. kwestiami odkurzania lub lepiej zabezpieczyć mienie. Ponadto większością tych urządzeń da się sterować zdalnie – zarówno z wnętrza mieszkania, jak i poza nim. Co więcej – takie rozwiązania niosą ze sobą realne oszczędności, np. na ogrzewaniu czy elektryczności.

Choć domy inteligentne kojarzy się głównie z dużymi, nowoczesnymi budynkami, to nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet na niewielkim metrażu stworzyć swój smart home. Wśród składających się na niego sprzętów są m.in. roboty sprzątające, monitoring, jak i instalacje elektryczne gwarantujące oszczędności. W przypadku małych mieszkań najlepiej sprawdzają się systemy bezprzewodowe, niewymagające instalacji żadnych przewodów.

Inteligentne systemy sprzątające – idealne do niewielkiego metrażu!

Sprzątanie nawet niewielkiego mieszkania potrafi być czasochłonne. Dlatego coraz częściej takie czynności, jak np. odkurzanie, pozostawiamy robotom. Te z kolei mogą szybko i skutecznie pozbyć się z podłóg zarówno kurzu, jak i innych drobinek, odświeżając przestrzeń. Wystarczy ustawić tylko odpowiednią porę pracy, np. w momencie, gdy sami jesteśmy poza mieszkaniem, a po powrocie do domu zastanie się czystą podłogę.

Na niewielkim metrażu świetnie spisują się także oczyszczacze powietrza. Gołym okiem tego nie widać, ale w domu unosi się wiele drobin, mających wpływ na komfort życia. Chodzi nie tylko o kurz, ale i np. smog czy inne zanieczyszczenia. Inteligentne urządzenia, jakimi są oczyszczacze powietrza, skutecznie je zbierają, aktywując się, gdy zajdzie taka potrzeba lub w określonym przez użytkownika terminie. Dzięki tym rozwiązaniom można cieszyć się znacznie wyższym komfortem życia i czystszym mieszkaniem!

Monitoring w systemie smart home

Zwykle, gdy mówi się o monitoringu, myślimy o dużych domach z podwórkiem i kamerami na każdym rogu. Jednak, chcąc zadbać o bezpieczeństwo swoje, rodziny i posiadanego mienia, można zainstalować urządzenia monitorujące także w małym mieszkaniu. W takich warunkach najlepiej sprawdzają się wewnętrzne kamerki, rejestrujące potencjalnych włamywaczy, a przede wszystkim ich twarz i to, co robią.

Dodatkowo monitoring da się połączyć z systemem wykrywania ruchu. Inteligentny dom wówczas wysyła powiadomienie o nietypowej aktywności z podglądem. Dzięki temu da się podejrzeć, co dzieje się w mieszkaniu.

inteligentne instalacja smart home fibaro

Smart plug – inteligentne gniazdka

Coś dla osób, dla których najważniejsza jest oszczędność. Smart plugi to inteligentne gniazdka, jakie można zainstalować bez jakiejkolwiek ingerencji w instalację. Wystarczy bowiem wpiąć je w zwykłe gniazdko.

Jakie funkcje zapewnia smart plug? Między innymi możliwość włączania i wyłączania światła czy urządzeń bez ruszania się z miejsca. Szczególnie przydatne są w sytuacji, gdy nie pamiętamy, czy wyłączyliśmy żelazko albo inne urządzenia pobierające dużo prądu. A jaka jest cena takiego rozwiązania? Inteligentna instalacja elektryczna wbrew pozorom nie kosztuje dużo, ale za to może przynieść duże oszczędności.

Zdecydowałeś się na system smart home?

Jak sam widzisz – istnieje wiele sposobów, by zaprosić nowoczesną technologię do swojego mieszkania, nawet jeśli dysponujesz niewielkim metrażem. Dzięki nim zadbasz o porządek w swoich czterech ścianach, bezpieczeństwo bliskich i dobytku, a także w końcu – o swój budżet. Co więcej – cena za urządzenia składające się na inteligentny dom często bywa bardzo atrakcyjna! Musisz jedynie pamiętać o tym, by odpowiednio dobrać rozwiązania do swoich potrzeb. Możesz to też pozostawić profesjonalistom. Smartlux oferuje projektowanie inteligentnych domów w Warszawie i okolicach. Jeśli oczekujesz spersonalizowanych systemów – skontaktuj się z nami!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy