Nowoczesny ogród w systemie smart. Dbaj o zieleń bez wysiłku!

smart garden inteligentny ogród

Budujesz wymarzoną posesję i chcesz zdecydować się na inteligentną przydomową przestrzeń? Uwielbiasz spędzać czas w ogrodzie? Zależy Ci na tym, aby był zawsze czysty i wypielęgnowany? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco, przeczytaj nasz artykuł. Radzimy w nim, jak zadbać o rośliny i trawę. Podpowiadamy także, dlaczego warto rozświetlać ogród za pomocą jednego kliknięcia. Sprawdź, jakie to proste!

 

Piękny ogród to wizytówka działki

Bez względu na to, czy jesteś właścicielem domu na wsi w pobliżu Płocka, Radomia, Łodzi, na przedmieściach Warszawy, czy jakiegokolwiek miasta Polski, pamiętaj, że piękny ogród jest wizytówką Twojej posesji. Abyś mógł w nim odpoczywać oraz cieszyć się czasem spędzonym z rodziną i przyjaciółmi, musi być odpowiednio zadbany. Przyjemniej przecież siedzi się w otoczeniu pięknej zieleni czy romantycznych świateł.

Nadrzędną kwestią jest bezpieczeństwo. Pamiętaj więc, aby zapewnić je sobie i wszystkim domownikom. Zdecyduj się np. na automatyczne sterowanie alarmem. Co ważne, w trakcie próby wtargnięcia złodzieja do ogrodu, natychmiast włączy się alarm i zostaną poinformowane odpowiednie służby bezpieczeństwa. Ty niezwłocznie otrzymasz wiadomość o zaistniałym zdarzeniu. Ponadto migające na działce światła odstraszą włamywacza i zawiadomią sąsiadów.

 Automatyczne nawadnianie roślin

Nawet wielbicielom prac w ogrodzie i pielęgnacji poszczególnych roślin, niektóre obowiązki nie przypadają do gustu. Warto więc skorzystać z nowoczesnych technologii od Fibaro. Projektowanie inteligentnych domów jest naszą pasją, dlatego oferujemy mieszkańcom szereg innowacyjnych rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych dotyczących dbania o przydomową przestrzeń jest automatyczne nawadnianie roślin. Odbywa się ono na podstawie różnorodnych algorytmów, np. w określony dzień tygodnia o danej porze, w zależności od panujących warunków atmosferycznych czy wilgotności podłoża. Smart system poinformuje elektrozawór o rozpoczęciu pracy, a ten zacznie podlewanie. Masz wówczas pewność, że Twoje ulubione kwiaty będą mogły doskonale rosnąć.

Inteligentne koszenie trawy? Bez problemu!

Na pewno znasz zapach koszonej trawy. Większości osobom kojarzy się on z błogim dzieciństwem spędzonym na działce u dziadków. Teraz, dzięki nowoczesnym technologiom, możesz wracać do tych cudownych chwil w dowolnym momencie. Inteligentne domy oferują innowacyjne roboty koszące, działające w bardzo prosty sposób.

Fibaro proponuje najnowsze kosiarki, którymi właściciele mogą sterować z dowolnego miejsca. Jesteś w pracy lub na wakacjach i chcesz, aby po powrocie Twoja trawa miała odpowiednią długość? Wystarczy kilka kliknięć w telefonie lub tablecie, a urządzenie znajdujące się w ogrodzie rozpocznie przycinanie trawnika.

To nie jedyna opcja. Możesz ustawić różne konfiguracje, w których sprzęt zacznie pracę. Na przykład w określony dzień tygodnia o danej godzinie opuści garaż w celu pielęgnacji zieleni. Pamiętaj też o bardziej zaawansowanych funkcjach, oferowanych przez inteligentne domy Fibaro. W momencie rozpoczęcia podlewania roślin kosiarka automatycznie wyłączy się i wróci do stacji dokującej.

smart ogród fibaro

Rozświetlony ogród za pomocą jednego kliknięcia

Zadbaj także o odpowiednie oświetlenie ogrodu. Jedno kliknięcie sprawi, że w przydomowej zielonej przestrzeni zapali się światło, dzięki któremu będziesz mógł wieczorem:

  • czytać ulubioną książkę czy czasopismo,
  • zjeść kolację,
  • sadzić nowe rośliny,
  • spędzać czas na rozmowach z rodziną,
  • zorganizować grilla dla przyjaciół.

Pamiętaj też, że smart rozwiązania umożliwiają zapalenie konkretnych lampek czy wybranie ulubionego koloru oświetlenia.

Produkty Fibaro ‒ najlepsze na rynku smart home

Już wiesz, jak łatwo zadbać o ogród z Fibaro. Interesuje Cię cena poszczególnych rozwiązań? Masz jakiekolwiek pytania dotyczące danych innowacji? Skontaktuj się z nami, a na pewno rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości. Bez względu na to, czy mieszkasz w Łodzi, Radomiu, Płocku, Warszawie, czy jakimkolwiek innym miejscu Polski, chętnie zaprojektujemy dla Ciebie inteligentny dom. Zaufaj profesjonalistom, żyj bezpiecznie i wygodnie!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy