Smart home dla osób niepełnosprawnych ‒ niezbędne rozwiązanie

smart home dla niepełnosprawnych

Szukasz do swojej smart posesji innowacji, dzięki którym osoby niepełnosprawne poczują się w pełni bezpiecznie i komfortowo? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Podpowiadamy w nim, co zrobić, aby ułatwić codzienność domownikom zmagającym się z rozmaitymi trudnościami. W co wyposażyć inteligentne domy w Warszawie, Radomiu, Płocku, Łodzi czy jakimkolwiek innym mieście w Polsce? Sprawdź i poznaj zalety poszczególnych rozwiązań od marki Fibaro.

 

Dla ułatwienia codziennych zajęć

Oferowane przez nas inteligentne domy są projektowane z myślą o maksymalnym usprawnieniu codziennych czynności. Doskonale wiesz, że istnieją grupy ludzi, którzy szczególnie potrzebują wsparcia przy wykonywaniu nawet najprostszych zajęć. Z pewnością należą do nich dzieci, osoby starsze, a także niepełnosprawne. Tym ostatnim najbardziej przyda się komfortowe sterowanie alarmami, światłami, multimediami oraz np. elektroniczny zamek.

Poszczególne rozwiązania, takie jak inteligentna instalacja elektryczna, przycisk bezpieczeństwa, ochrona przed pożarem i czadem, czy czujniki zalania, to must have w Twojej smart posiadłości. Atrakcyjna cena także zachęca do ich zakupu i montażu.

Wygodne sterowanie światłem i multimediami

Niezwykle istotne jest, aby każdy członek rodziny czuł się w mieszkaniu komfortowo. Wygodę można poprawić przez zastosowanie różnorodnych rozwiązań od Fibaro, które szybko i profesjonalnie instalujemy w smart domach na terenie całej Polski – zwłaszcza w Warszawie, Płocku, Łodzi i Radomiu.

Do najchętniej wybieranych opcji należą:

  • automatyczne światło w poszczególnych pomieszczeniach – zgodnie z Twoim upodobaniem włączy się np. w momencie otwarcia drzwi lub o danej porze dnia,
  • przygotowanie domu na dzień i na noc ‒ inteligentne sterowanie roletami, które podniosą się i zsuną o wybranej przez domownika godzinie,
  • zarządzanie multimediami, np. włączanie i wyłączanie radia oraz TV o danej porze – możesz nimi sterować automatycznie wg zaprojektowanych algorytmów lub osobiście – z telefonu czy tabletu.

Zamek elektroniczny ‒ pełnia bezpieczeństwa

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom, a zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, zdecyduj się na kilka ważnych inteligentnych rozwiązań. W swoim domu załóż elektroniczny zamek i automatyczne sterowanie alarmem.

Pierwsza opcja doskonale sprawdzi się w przypadku gości. Dojście do drzwi za każdym razem, gdy ktoś do nich zapuka, bywa uciążliwe i męczące szczególnie dla chorych, dlatego też warto sterować otwieraniem i zamykaniem bramy wejściowej z poziomu telefonu czy tabletu.

W przypadku drugiego rozwiązania, dotyczącego alarmu, nie musisz już pamiętać o jego rozbrojeniu i uzbrojeniu każdego dnia. Co niezwykle istotne, w momencie próby wtargnięcia złodzieja do budynku, niezwłocznie zostanie powiadomiona ochrona, a Ty otrzymasz powiadomienie na telefon. Ciekawą i bardzo pomocną opcją są migające światła na podwórku, które odstraszą nieproszonego gościa, a także zawiadomią sąsiadów o niecodziennej sytuacji.

inteligentna instalacja smart home

Do pełni bezpieczeństwa brakuje już tylko kilku elementów zgromadzonych w kategorii zdrowie. Zapoznaj się z nimi i postaw na czyste powietrze w poszczególnych pomieszczeniach oraz zwróć uwagę na odpowiednią temperaturę w każdym pokoju (nocą powinna być nieco niższa niż w ciągu dnia). Możesz podzielić swój dom na kilka stref grzewczych.

Zamontuj czujniki wilgotności, dzięki którym inteligentny system steruje ogrzewaniem, klimatyzacją, rekuperacją i nawilżaczami powietrza.

Inteligentne urządzenia sprzątające

Jednym z codziennych obowiązków, które możesz sobie ułatwić, jest sprzątanie. Ustaw w telefonie lub tablecie inteligentne powiadomienia z pralki czy zmywarki. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i energię na sprawdzanie, czy dane urządzenie zakończyło swoją pracę. Postaw także na automatyczną pracę odkurzacza, np. w trakcie Twojej nieobecności.

Zainwestuj w wygodę!

Już wiesz, jakie rozwiązania od Fibaro zwiększą Twoje bezpieczeństwo i wygodę. Bez względu na to, czy dopiero budujesz swój inteligentny dom na przedmieściach Łodzi, Radomia lub Płocka, czy remontujesz smart mieszkanie w centrum Warszawy, skorzystaj z powyższych rad. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy