Smart łazienka ‒ czy to jest możliwe?

inteligentna łazienka smart home

Smart rozwiązania od Fibaro mogą dotyczyć wszystkich pomieszczeń w Twojej nieruchomości. Zastanawiasz się, jak zaprojektować inteligentną łazienkę? Przeczytaj artykuł i znajdź odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania. Przekonaj się, jak poszczególne urządzenia i gadżety zainstalowane w pokoju kąpielowym mogą wpłynąć na Twoje bezpieczeństwo, wygodę i oszczędności.

 

Czym jest inteligentna łazienka?

Podobnie jak każdy pokój, kuchnia czy jadalnia w inteligentnym domu, łazienka ma zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort, a także pozytywnie wpłynąć na ich bezpieczeństwo i zdrowie. I właśnie te dwie, ostatnie sfery, przez wielu są uważane za priorytetowe. Wśród najpopularniejszych rozwiązań Fibaro, które ich dotyczą, należy wyróżnić niezawodne czujniki zalania. Zainstalowane w Twojej łazience, a także toalecie czy pralni pozwolą uniknąć przecieku wody. Zdecyduj się na nie, bez względu na to, czy mieszkasz w niewielkim, inteligentnym apartamencie w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, czy ogromnym smart domu na przedmieściach Płocka, Radomia, Gdańska czy jakiegokolwiek innego miasta w Polsce.

Przyszłościowe rozwiązania dla Twojej wygody

Jeżeli zależy Ci na komfortowym mieszkaniu, wyposaż swoją łazienkę w inteligentne rozwiązania zapewniające wygodę w trakcie korzystania z poszczególnych miejsc. Zdecyduj się na:

  • podgrzewacze sedesów,
  • bezdotykowe pokrywy,
  • automatyczne spuszczanie wody,
  • inteligentny system lamp, np. oświetlenie punktowe, luster czy wagi,
  • głośniki do odtwarzania muzyki…

… i wiele więcej!

W łazience warto postawić na inteligentne ogrzewanie podłogowe, mające mnóstwo zalet. Jest ono bardziej energooszczędne niż tradycyjne, a także umożliwia zwolnienie miejsca na ścianie.

Smart łazienka zadba o Twoje zdrowie

O Twoje zdrowie, bezpieczeństwo i wygodę podczas kąpieli zadba inteligentny prysznic. Umożliwi Ci on ustawienie:

  • idealnej dla Twojego ciała temperatury wody,
  • długości trwania prysznica,
  • odpowiedniego natężenia przepływu.

Wykorzystanie termostatu sprawia, że temperatura wody będzie stała ‒ nie ma możliwości oparzenia się lub nagłego ochłodzenia strumienia. Co bardzo ważne, smart sterowanie wodą pozwala na spore oszczędności. Podobna opcja może dotyczyć zlewu.

Osoby uwielbiające długie kąpiele w wannie mogą zdecydować się na model pływający, nazywany również zbiornikiem flotacyjnym, który jest światłoszczelny i wodoszczelny. Zostaje wypełniony słoną wodą (o temperaturze dopasowanej do temperatury skóry), na której będziesz się unosić, relaksując się po ciężkim dniu pracy. Warto wspomnieć, że sole te mogą łagodzić stres i ból.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest inteligentna waga, która poza podstawową funkcją wskazywania kilogramów, przekaże Ci informacje o masie mięśniowej czy procencie tkanki tłuszczowej.

smart łazienka fibaro

Inteligentny zlew i prysznic? To nie wszystko!

Ciekawy rozwiązaniem jest także smart lustro, wyposażone w wyświetlacz, na którym znajdziesz informacje dotyczące prognozy pogody, sytuacji na drodze czy newsów w kraju. Wyświetlą się także ważne przypomnienia, np. termin umówionych wizyt u specjalistów. Najnowocześniejsze, interaktywne lustro udzieli Ci również porad dotyczących pielęgnacji skóry czy makijażu.

W Twoim inteligentnym domu powinna znaleźć się smart pralka i suszarka. Będziesz mógł sterować nimi za pomocą aplikacji w telefonie ‒ zatrzymasz pranie, dostaniesz informację o jego zakończeniu lub o problemach z urządzeniem. Automatyczne dozowanie proszków i płynów oraz możliwość sprawdzanie zużytej energii to kolejne zalety tych sprzętów.

Zobacz, które urządzenia mogą być smart!

Już wiesz, że smart łazienka to bardzo ważne pomieszczenie inteligentnego domu. Zastosowanie poszczególnych, opisanych wyżej rozwiązań, doskonale wpłynie na zdrowie, bezpieczeństwo i komfort wszystkich domowników. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami. Projektowanie inteligentnych domów to nasza praca i pasja, dlatego chętnie odpowiemy na Twoje pytania, polecimy najlepsze urządzenia i zrobimy wstępny kosztorys rozwiązań od Fibaro. Ich cena pozytywnie Cię zaskoczy!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy