System smart home a bezpieczeństwo dzieci ‒ zobacz cenne porady!

smart home bezpieczeństwo dzieci

Najnowocześniejsze smart rozwiązania, oferowane przez Fibaro, są idealne dla rodzin z dziećmi. Jeśli więc zależy Ci na bezpieczeństwie i komforcie wszystkich członków rodziny, przeczytaj artykuł. Przedstawiamy w nim pomysły na inteligentne domy, w których najmłodsi będą swobodnie odpoczywać. Poznaj nasze rady i spraw, że maluch będzie zdrowy i szczęśliwy.

Dbaj o bezpieczeństwo najmłodszych w domu

Współczesne, inteligentne budynki różnią się od siebie wieloma aspektami. Bez względu na to, czy posiadasz smart mieszkanie w Warszawie, Łodzi, Radomiu, Płocku, czy chcesz wybudować posiadłość na wsi, zdecyduj się na najważniejsze, inteligentne rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. Wśród najbardziej popularnych znajdują się:

  • czujniki zalania i dymu, zapobiegające nadmiernym przeciekom wody czy pożarom. W momencie potencjalnego zagrożenia zostaniesz o nich niezwłocznie powiadomiony, a w Twoim domu pojawią się odpowiednie służby,
  • automatyczne sterowanie alarmem, który włączy się w chwili próby wtargnięcia złodzieja na posesję,
  • system sprawdzający, czy bramy wjazdowe, drzwi wejściowe, okna są prawidłowo zamknięte,
  • scena wakacje, którą można ustawić w smartfonie. Dzięki niej Twój inteligentny dom będzie symulował obecność mieszkańców, w czasie, gdy Ci będą przebywać na wakacjach.

Rodziny z dziećmi szczególną uwagę przywiązują do przycisku bezpieczeństwa. Jego naciśnięcie spowoduje pojawienie się ochrony. W tym samym czasie rodzice otrzymują wiadomość na telefon o zaistniałej sytuacji. Dużą popularnością cieszy się również detektor ruchu.

Pamiętaj także, że decyzja dotycząca poszczególnych smart rozwiązań wpływa na zdrowie wszystkich członków rodziny. Dlatego też zadbaj o odpowiednią temperaturę w danym pomieszczeniu. Zbyt wysoka może doprowadzić do różnorodnych problemów, np. infekcji dróg oddechowych czy gardła. Za niska nie sprzyja komfortowej pracy, nauce czy odpoczynkowi. W swoim inteligentnym domu postaw więc na kilka stref grzewczych. Doskonale wpłynie to na zdrowie rodziców i maluchów, a ponadto obniży rachunki za ogrzewanie.

Zwróć także uwagę na jakość powietrza i zamontuj w mieszkaniu czujnik smogowy. W momencie potencjalnego zanieczyszczenia powietrza w posiadłości (np. w dni, w których normy dotyczące smogu są przekroczone) rekuperacja zmniejszy swoją moc, a odświeżacz i nawilżacz automatycznie się włączą. Warto zdecydować się także na czujnik wilgotności. Jego instalacja spowoduje odpowiednie sterowanie wspomnianą rekuperacją, a także klimatyzacją czy ogrzewaniem.

System inteligentnych kamer

Zainstaluj w swoim mieszkaniu jedną lub kilka kamer internetowych, które przesyłają obraz przez Internet. To rozwiązanie pozwoli Ci na sprawdzenie, co dzieje się w posiadłości podczas Twojej nieobecności. Jest ono szczególnie polecane rodzinom z kilkuletnimi dziećmi, które pierwszy raz zostają same w domu.

rozwiązania dla dzieci

Smart zamek ‒ bez klucza jest łatwiej!

Doskonałą alternatywą dla standardowego klucza, który może zgubić zarówno dziecko, jak i dorosły jest smart zamek. Instalując go, masz pewność, że dostaniesz się do domu przy pomocy smartfona lub smatwacha. Co więcej, drzwi zostaną zamknięte automatycznie, więc nie musisz się martwić o swoją posesję.

Tracker ‒ wiedz, gdzie przebywa Twoje dziecko!

Coraz większą popularnością wśród smart pomysłów cieszy się tracker ‒ urządzenie śledzące. Zazwyczaj jest nim smartwatch, aplikacja na smartfonie lub przypinka GPS. Rozwiązanie ma na celu przekazanie wiadomości dotyczącej lokalizacji dziecka w danej chwili. Warto ustawić kilka miejsc, w których najczęściej przebywa pociecha, np. mieszkanie, szkoła, plac zabaw. W momencie, gdy maluch jest w innej strefie, niż powinien być, lub oddali się od niej, rodzic zostanie o tym natychmiast poinformowany.

Inteligentne rozwiązania dla dzieci!

Już wiesz, na czym warto się skupić, budując inteligentny dom. Posesja musi zapewnić bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Szczególnie warto zadbać o najmłodszych członków rodziny i sprawić, by w miejscu zamieszkania czuły się wyjątkowo. Chcesz poznać cenę proponowanych rozwiązań? Masz pytania dotyczące systemów Fibaro? Skontaktuj się z nami i rozwiej swoje wątpliwości. Już dziś postaw na inteligentny budynek w Warszawie, Łodzi, Radomiu, Płocku czy jakimkolwiek innym miejscu Polski.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy