System smart home ‒ ile kosztuje posiadanie inteligentnego domu?

smart home koszt inwestycji

Na pewno wiele razy słyszałeś o pojęciu inteligentnego domu i prawdopodobnie marzyłeś o podobnej inwestycji. Jeśli przed rozpoczęciem prac wstrzymuje Cię ich wysoki koszt, przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się, że smart rozwiązania nie są drogie. Atrakcyjna cena poszczególnych możliwości oferowanych przez Fibaro sprawia, że warto bliżej zapoznać się z tematem. Zapraszamy do lektury.

 

Smart home nie taki straszny, jak go malują

Bez względu na to, czy planujesz budowę domu na przedmieściach Płocka, Radomia, Łodzi, czy zakup lub remont mieszkania w centrum Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia, czy Warszawy ‒ zdecyduj się na smart rozwiązania. Inteligentne posiadłości zapewniają mieszkańcom:

  • zdrowy wypoczynek we własnych czterech kątach: czyste powietrze w pomieszczeniach, jego odpowiednią wilgotność, prawidłowo utrzymaną temperaturę,
  • bezpieczeństwo. Automatyczne sterowanie alarmem, niezawodne czujniki zalania, a także najwyższa ochrona przed czadem i pożarem to tylko niektóre z opcji, na jakie możesz się zdecydować,
  • komfort, na który wpływa m.in. przygotowanie nieruchomości na noc (wyłączenie telewizora, zarządzenie temperaturą czy uzbrojenie alarmu), automatyczne sterowanie światłem i roletami…

… i wiele więcej. Powyższe przykłady powinny uświadomić Ci, że warto zdecydować się na inteligentny dom. Marzysz przecież o tym, aby Twoja rodzina była zdrowa i bezpieczna we własnej nieruchomości, a poza tym żyła wygodnie i szczęśliwie. Warto dodać, że instalacja poszczególnych rozwiązań jest atrakcyjna cenowo ‒ wynosi między 10 a 35 tys. zł (co zależy od wielu pochodnych, o czym dowiesz się w dalszej części tekstu), a nasz zespół zaprojektuje ją i wykona tak szybko i sprawnie, jak to tylko możliwe.

Prostota zarządzania mieszkaniem

Istotnym czynnikiem przemawiającym za decyzją o smart rozwiązaniach, jest prostota zarządzania domem. Przy pomocy jednej aplikacji możesz bez problemów sterować wszystkimi urządzeniami podłączonymi do centrum inteligentnej nieruchomości. Warto zdecydować się na centralę sterującą, której zadaniem jest zapamiętanie wszelkich wprowadzonych danych dotyczących poszczególnych czujników, włączników itp.

Co bardzo istotne, jeśli podczas Twojej nieobecności, na terenie posiadłości pojawi się nieproszony gość lub w przypadku zagrożenia zalaniem czy ryzyka pożaru, niezwłocznie zostaniesz o tym poinformowany. Zarówno Ty, jak i odpowiednie służby dostaniecie wiadomość dotyczącą danej sytuacji, co umożliwi natychmiastową reakcję.

Inwestycja w (i na) przyszłość

Poza wymienionymi wyżej korzyściami odnośnie do zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu życia, nie da się ukryć tych dotyczących…oszczędności. Decyzja o inteligentnym domu to doskonała inwestycja. Poszczególne rozwiązania Fibaro pozwolą Ci zaoszczędzić m.in. na ogrzewaniu i energii. Umożliwi Ci to odpowiednie ustawienie systemu grzewczego ‒ regulowane na podstawie liczby osób przebywających w danym pomieszczeniu, wydajności grzejników czy izolacyjności termicznej domu.

Warto także zdecydować się na automatyczne sterowanie temperaturą, która będzie nieco niższa w nocy. Kolejną opcją, dzięki której obniżysz rachunki jest ogrzewanie strefowe oraz oszczędny tryb wakacyjny. Warto również mierzyć zużycie energii elektrycznej przez poszczególne urządzenia, aby oszacować, które z nich powodują wysokie opłaty za prąd.

inteligentny dom ile kosztuje

Jakie są koszty systemu smart home?

Wspomniane wyżej koszty: 10-35 tys. zł. wykonania inteligentnego systemu zależą od:

  • wielkości posiadłości,
  • liczby zainstalowanych czujników,
  • rodzaju zarządzania smart domem (np. centrala sterująca).

Nasi specjaliści dokonają dokładnej wyceny podczas pierwszego spotkania z klientem lub rozmowy telefonicznej. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na podstawowe rozwiązania od Fibaro, czy wybierzesz bardziej skomplikowane instalacje, możesz być pewien, że ich koszt pozytywnie Cię zaskoczy. Inteligentna instalacja elektryczna, której cena to kilka tys. zł, zwróci Ci się już po krótkim czasie mieszkania.

Postaw na funkcjonalne rozwiązania!

Już wiesz, że cena smart rozwiązań jest niezwykle atrakcyjna. Osoby mające jakiekolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu w celu przedstawienia szczegółów oferty. Na pewno odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i oszacujemy koszt Twojego inteligentnego domu z nowoczesnymi rozwiązaniami Fibaro.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy