Technologia smart home ‒ zalety i potencjalne zagrożenia

technologia smart home

Jeśli zależy Ci na zapewnieniu rodzinie bezpiecznego i wygodnego życia, na pewno znasz technologię smart home. Aby dowiedzieć się o niej więcej, przeczytaj poniższy artykuł. Opisujemy w nim poszczególne zalety inteligentnych domów i zwracamy uwagę na potencjalne zagrożenia. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na smart rozwiązania, których cena jest bardzo atrakcyjna. Dobierz je do swoich potrzeb i ciesz się spokojem!

Spis treści

 

Wszystkie urządzenia w jednym miejscu

Wszelkie sprzęty w jednym miejscu ‒ to ważna cecha smart rozwiązań. Centrum inteligentnej posiadłości umożliwia sterowanie podłączonymi urządzeniami przy pomocy jednej aplikacji. Warto zdecydować się na centralę sterującą, która zapamiętuje poszczególne dane, dzięki czemu pozwala na włączanie i wyłączanie całego systemu oraz wydawanie i wykonywanie wszelkich poleceń. Ta opcja ułatwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami, czujnikami czy włącznikami, odpowiedzialnymi za poszczególne systemy, które ma Twój inteligentny dom.

Dom bez ograniczeń

Jeśli chcesz żyć zdrowo, bezpiecznie i wygodnie, postaw na smart dom. Mieszkanie bez ograniczeń, którego projektowaniem się zajmujemy, wyposażono m.in. w:

  • niezawodne czujniki dymu czy zalania,
  • automatycznie sterowany alarm, przycisk bezpieczeństwa, detektor ruchu,
  • inteligentny system grzewczy, ogrzewanie strefowe, oszczędny tryb urlopowy,
  • instalację odpowiedzialną za natychmiastowe informowanie o potencjalnym zagrożeniu, np. pożarze lub włamaniu,
  • system przygotowujący dom na dzień i na noc…

… i wiele innych, innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb. Dużą popularnością cieszą się smart idee pozytywnie wpływające na zdrowie mieszkańców. Wraz ze Smartlux zadbasz o czyste powietrze w swoim mieszkaniu, a jego odpowiednia wilgotność oraz optymalna temperatura zapewnią Ci bezpieczny odpoczynek.

smart home fibaro warszawa

Czy istnieje zagrożenie ataku hakerskiego?

Za początki powstawania inteligentnych rozwiązań można uznać roboty domowe, które pomagały w poszczególnych, codziennych obowiązkach. Dziś smart opcje zastępują dane maszyny, dbając np. o zieleń w przydomowej przestrzeni.

Należy jednak pamiętać, że poza niemal nieograniczonymi możliwościami, które inteligentne domy oferują mieszkańcom, niepoprawnie zabezpieczone systemy prowadzą do pewnych kłopotów. Dziś każdy sprzęt podłączony do Internetu może być celem cyberataku. Hakerzy mogą próbować włamać się do routera oraz uzyskać dostęp do wszelkich danych, a także dokonać ataku w całej sieci. Aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń tego rodzaju, używaj silnych haseł i regularnie aktualizuj oprogramowanie, co pozwoli Ci na naniesienie najnowszych poprawek zabezpieczeń. Nie zapomnij także o stosowaniu routera VPN do ochrony inteligentnych sprzętów, który szyfruje Twoją obecność onilne oraz poszczególne dane przesyłane przez Internet.

Czy urządzenia smart mają negatywny wpływ na zdrowie?

Warto pamiętać o tym, że każde urządzenie IoT (takie, które może gromadzić czy przetwarzać dane przy pomocy inteligentnej instalacji elektrycznej, czyli np. sprzęty w smart home) emituje znikome ilości pól elektromagnetycznych. Światowa organizacja zdrowia uznaje, że mogą być one niebezpieczne dla człowieka. Dlatego tak bardzo istotny jest poziom ekspozycji poszczególnych, inteligentnych systemów. Warto je wyłączać w momencie zakończenia używania. Poleca się także bezpieczne połączenie sprzętów za pomocą kabla Ethernet, a także użycie osłony EMF przeciw promieniowaniu elektromagnetycznemu.

Jak widzisz, możesz w łatwy sposób uniknąć wystąpienia dwóch, opisanych powyżej zagrożeń. Mnogość zalet, jakie proponują inteligentne domy, zdecydowanie przewyższa ich potencjalne wady. Wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jest nieoceniony, dlatego wprowadź smart rozwiązania do swojej posiadłości.

Postaw na smart home!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Projektowanie inteligentnych domów to nasza praca i pasja, dlatego chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania. Pomożemy dobrać optymalne rozwiązania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące zagrożeń. Już dziś zdecyduj się na smart mieszkanie w Warszawie, Płocku, Radomiu, Łodzi czy jakimkolwiek innym mieście Polski.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy